İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

İSKEÇE’DE HATİM MERASİMLERİ DEVAM EDİYOR

04-05-2016

İSKEÇE’DE HATİM MERASİMLERİ DEVAM EDİYOR

 

Müftülüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren Ilıca Kur’an Kursu’nun 1 Mayıs Pazar günü, Mizanlı ve Bratankova Kur’an Kurslarının ise 2 Mayıs Pazartesi günü Hatim Merasimleri büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

30 Nisan Cumartesi günü Ilıca’da, 1 Mayıs Pazar günü Bratankova’da kurban kesim töreni gerçekleşti. Ilıca’daki kurban kesim törenine Müftülüğü temsilen Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu, Bratankova’daki kurban kesim törenine ise Müftümüz Ahmet Mete katıldı.

Hocalığını Şükran Uzun ve Yüksel İmam’ın görev yaptığı Ilıca Kur’an Kursu, yine hocalığını Remzi Selimkâhya’nın görev yaptığı Mizanlı Kur’an Kursu ile Hüseyin Cihan’ın görev yaptığı Bratankova Kur’an Kursu’nun Pazar ve Pazartesi günü gerçekleştirilen hatim merasimleri; çocukların okudukları şiirler, ilâhi ve Kur’an-ı Kerim’le coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

Hatim törenlerine Faziletli Müftümüz Ahmet Mete, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’nu temsilen Pazar günkü Ilıca köyü hatminde Muavin Konsolos Osman Şahin, Pazartesi günkü Mizanlı ve Bratankova hatimlerinde ise Muavin Konsolos Murat Ertaş, İskeçe milletvekilimiz Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediyesi Başkanı Cemil Kabza ve kalabalık halk topluluğu katıldı.

Gerek Ilıca, gerek Mizanlı, gerekse Bratankova köylerinde öğle namazından sonra misafirlere geleneksel etli pilav ve ayran ikram edildi.