İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

FAZİLETLİ MÜFTÜMÜZ CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI ETKİNLİĞİNE KATILDI

02-10-2021

FAZİLETLİ MÜFTÜMÜZ CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI ETKİNLİĞİNE KATILDI

 

Faziletli Müftümüz Ahmet Mete, 1 Ekim 2021 Cuma günü Camiler ve Din görevlileri haftası nedeniyle Edirne’de düzenlenen etkinliğe katıldı.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında Edirne’ye gelen Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Edirne Valisi Ekrem Canalp’ı ziyaret etti. Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Erbaş, orada yaptığı açıklamada Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın hayırlı olmasını diledi.

"Edirne’de bulunmaktan mutluluk duyuyorum"

Çok sevdiği ve adını her duyduğunda yüreğini kıpırdatan Edirne’de bulunmaktan çok mutlu olduğunu ifade eden Erbaş, "İstanbul’un fethinin organize edildiği güzel şehrimiz, payitaht olmuş güzel şehrimiz Edirne’de Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın açılışını yapacağız. Selimiye Camisi’nin revakları arasında ve yine Selimiye Camisi’nde hafızlık merasimi yapacağız. Bundan iki yıl önce Edirne’de yapmış olduğumuz hafızlık merasiminin, iki sene sonra yine büyük bir başarı gösteren Kur-an kurslarımızdaki hafızlarımızın icazet merasimi gerçekten bizi çok mutlu ediyor" dedi.

Buna binaen, Müftümüz Mete, İskeçe Müftülüğü Dini ve Kültürel yayın organı olan KARDELEN degisini T.C. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a takdim etti.

Etkinlikle ilgili olarak Müftümüz Ahmet Mete sosyal medya hesabından, "T.C. Diyanet İşleri Başkanlığının organize ettiği Camiler ve Dingörevlileri haftası kutlamaları çerçevesinde Balkan Diyanet İşleri Başkanlarıyla görüşmelerde bulunduk.hayırlara vesile olması dileğiyle tebrik ederim" paylaşımında bulundu.