İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

MÜFTÜLÜĞÜMÜZÜN BÜNYESİNDE FAALİYET GÖSTEREN GENÇ MÜFTÜLÜK DEMİRCİK VE GÖKÇELER GRUBU KANDİL ZİYARETLERİNDE BULUNDU

28-01-2023

MÜFTÜLÜĞÜMÜZÜN BÜNYESİNDE FAALİYET GÖSTEREN GENÇ MÜFTÜLÜK DEMİRCİK VE GÖKÇELER GRUBU KANDİL ZİYARETLERİNDE BULUNDU

 

Müftümüz Mustafa Trampa’nın öncülüğünde İskeçe Merkez, Ova, Yaka ve Balkan bölgelerinde yaşayan genç soydaşlarımız için İskeçe Müftülüğümüzün bünyesinde ‘Genç Müftülük’ faaliyete geçti.

Müftümüz Mustafa Trampa ve Müftülüğümüzün Eğitim Şube Müdürü Din Eğitimi Bilimcisi Sezin Azizoğlu’nun koordinatörlüğünde İskeçe Merkez, Balkan, Yaka ve Ova bölgelerinde Din Eğitimcilerimiz, genç soydaş gruplarıyla Regaib Kandili dolayısıyla bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Buna göre, Demircik ve Gökçeler Ortaokul ve Liseli gençlere haftalık atölyeler düzenleyen Vaiz Din Eğitimcisi Fatma Onbaşı Genç Müftülük Demircik ve Gökçeler grubu, 24 Ocak 2023 Salı günü ve 25 Ocak 2023 Çarşamba günü, Üç Aylar ve Regaib Kandili dolayısıyla ziyaretler gerçekleştirdi, halkımızın kandilini kutladı ve Müftümüzün selamlarını ilettiler.

Genç Müftülük Demircik ve Gökçeler grubu, kandil ziyaretlerinde hediyeler ve Peygamberimizin hadis-i şerifinde buyurduğu gibi tebessümlerini götürdüler. Son olarak, genç soydaşlarımızın kandil ziyaretleri büyük bir memnuniyetle karşılandı.