İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

‘KADINA UMUT TOPLUMA HAYAT’ PROJESİ DEVAM EDİYOR

28-02-2023

‘KADINA UMUT TOPLUMA HAYAT’ PROJESİ DEVAM EDİYOR

 

İskeçe Müftülüğü ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’nin birlikte yürüttüğü “Kadına Umut Topluma Hayat’’ projesinin sekizinci buluşması, 1 Mart 2023 Çarşamba ve 3 Mart 2023 Cuma günü olacaktır.

Hatırlanacağı üzere, geçen yıl “Balkan Kolunda Kadın Olmak” ismiyle gerçekleşen proje bu yıl “Kadına Umut Topluma Hayat’’ ismiyle gerçekleşiyor. Batı Trakya Müslüman Türk Azınlık kadınının sosyal hayata daha çok katılmasını amaçlayan proje çerçevesinde projeye katılan bayanlar her hafta farklı konu ve uzmanlarla bir araya gelecektir. Proje çerçevesinde seçilen kitapları okuyan bayanlar projenin sonunda okudukları kitapların yazarlarıyla buluşacaktır. Yaklaşık 10 hafta süren projenin sonunda kültürel bir gezi ile program nihayete erecektir. Geçen yıl İskeçe’nin Şahin, Ketenlik ve Gökçepınar köylerinde gerçekleşen projeye bu yıl Paşevik, Elmalı ve Koyunköy’de devam edilecektir.

“Kadına Umut Topluma Hayat’’ projesi, 1 Mart 2023 Çarşamba günü Peşevik’te saat 16:00’da, aynı gün Elmalı’da saat 18:30’da, 3 Mart 2023 Cuma günü ise Koyunköy’de saat 18:30’da gerçekleşecektir. Projenin sekizinci hafta konuşmacıları, İskeçe Müftülüğü İlâhiyatçı Vaize Fatiha Husko, Moleküler Biyolog Esra Belço, İlahiyatça Büşra Belço ve Okulöncesi Öğretmeni Fazilet Belço’dur.

Etkinliğe bütün Batı Trakya Müslüman Türk Kadınları davetlidir.