İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

ŞAHİN KUR’AN KURSU’NDAN ÇOK ANLAMLI YIL SONU ETKİNLİKLERİ

11-06-2024

ŞAHİN KUR’AN KURSU’NDAN ÇOK ANLAMLI YIL SONU ETKİNLİKLERİ

 


10 – 11 Haziran 2024 tarihlerinde Müftülüğümüz bünyesinde faaliyetini sürdüren Şahin Kur’an Kursu 2023 – 2024 öğretim yılının son haftasında bir dizi etkinlikler düzenledi. 

10 Haziran Pazartesi günü düzenlenen birinci etkinlikte, Şahin Kur’an Kursu hocalarının gözetiminde öğrencilerimiz fidan dikerek gerçekleşti. Bu anlamlı etkinlikte öğrencilerimiz tarafından dikilen fidanlarla, doğanın korunması ve ağacın önemi üzerinde dikkat çekildi. 

 Şahin Kur’an Kursu, 11 Haziran Salı günü de yine farkındalık oluşturan ikinci etkinliğini gerçekleştirdi. Salı günü başta hocalarımız olmak üzere Kur’an Kursu öğrencilerimizle birlikte Çevre Temizliğinin önemi üzerinde dikkat çektiler. “DAHA SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN, ÇEVREMİZİ TEMİZ TUTALIM, TEMİZLİK İMANDAN GELİR” sloganlarıyla Şahin köyünün sokaklarını dolaşarak seslerini bütün insanlığa duyurmaya çalıştılar. Bu anlamlı etkinlik büyük beğeniyle karşılandı.  

Faziletli Müftümüz Mustafa Trampa, bu anlamlı etkinlikleri düzenleyen başta Şahin Kur’an Kursu Hocalarımızı ve öğrencilerimizi tebrik etti ve bu etkinliklerin hazırlanmasında emeği geçenlere şükranlarını sundu.